страница загружается

У чому різниця між потоком фотонів і щільністю потоку фотонів?

дата публікації: 2018-11-10 19:41:16

Загальний потік фотонів або потік фотонів (PPF/PF) - це вимір загальної кількості фотонів, що виходять із джерела світла в секунду. Він підраховує всі фотони, незалежно від того, в якому напрямку вони спрямовані або як вони сконцентровані, і зазвичай виражається в мікромолі світла в секунду або мкмоль / с.

Важливо розуміти: PPF не говорить нам, скільки виміряного світла насправді «приземляється» на рослини або на будь-яку іншу поверхню тому що не вимірюється в певній точці простору - він враховує всі фотони, що виходять із джерела світла.

Зображення 1. Інтегруюча сфера призначена для вимірювання повного світлового потоку.

У лабораторних умовах, щоб визначити рівень PPF використовують інтегруючу сферу, спектрометр, гоніофотометр.

Зображення 2. Визначення світлового потоку світильника в інтегрує сфері.

Щільність потоку фотонів (PFD/PPFD) – від англ. photosynthetic photon flux density - це вимір кількості фотонів, що проходять через певну область в секунду. Він враховує тільки фотони, що проходять через зазначену область, і зазвичай виражається в мікромолі світла на квадратний метр в секунду або мкмоль/м2/с (μmol/s/m2).

приклад

Насадка для душа може уявити корисну аналогію, щоб пояснити різницю між PPF и PPFD.

Якщо ви розмістите якийсь кулю (сферу) навколо насадки для душа, щоб захопити всю воду, що виходить з неї, ви зможете виміряти:

  • загальна кількість води, яке виливає насадка для душа в секунду;
  • її загальна витрата, незалежно від кута або концентрації води;
  • різні водні потоки.

Це аналогічно вимірюванню загального потоку фотонів (PF / PPF) виходять від світильника, яке можливо виміряти лише за допомогою інтегрує сфери в лабораторних умовах (Зображення 1, 2.)

Якщо ж ви візьмете маленьку чашку і поставите її на підлогу душа, вона буде захоплювати тільки частина води, що виходить з насадки для душа, спрямованої на область чашки. Це аналогічно щільності потоку фотонів (PFD / PPFD).

Переміщення чашки всередині душа зробить її заповненої з різною швидкістю. Якщо ви помістіть її прямо під насадку для душу, вона наповниться швидше, ніж якби вона перебувала на відстані від насадки, тому що потік води більш сконцентрований ближче до насадки для душа.

Таким чином, щільність потоку фотонів (PFD / PPFD) буде змінюватися в залежності від того, де ви його вимірюєте. Якщо ви наблизитеся до джерела світла, PFD / PPFD збільшиться, а якщо ви відійдете від нього, він зменшиться.

© Green Future. При копировании наших материалов обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

Последние публикации
21
лип
smart hydra
Гідропоніка - це метод вирощування рослин з використанням води і поживних речовин, не використовуючи грунт.
22
лют
СПЕКТРИ ФИТО-СВІТИЛЬНИКІВ Модельний ряд (LGS v.1) на базі діодів 3535
21
січ
як зробити правильний вибір
У даній публікації, ми розповімо Вам, як вибрати якісні фіто-світильники, на що варто звернути увагу і як уникнути підробок.
АВТОРИЗАЦИЯ
я хочу зарегистрироваться »
отправка сообщения
Спасибо!
Ваше сообщение отправленно нашему специалисту. Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Замовити зворотній дзвінок
Фотосинтетически активная радиация - PAR

Фотосинтетически активная радиация, или, сокращённо, ФАР (PAR) — часть доходящей до биоценозов солнечной радиации в диапазоне от 400 до 700 нм, используемая растениями для фотосинтеза. Этот участок спектра более или менее соответствует области видимого излучения.

Фотосинтетический фотонный поток — суммарное число фотонов, излучаемых в секунду в диапазоне длин волн от 400 до 700 нм (мкмоль/с). Иногда эту величину выражают в эйнштейнах, то есть, мкЭ м−2 с−1, хотя эта единица не является стандартной и её использование часто неоднозначно. PAR можно выражать в единицах энергии (интенсивность излучения, Ватт/м2); это актуально при рассмотрении баланса энергии фотосинтезирующих организмов, но поскольку фотосинтез является квантовым процессом, то в физиологии растений PAR чаще всего выражают в единицах PPFD.

на заметку:

- в зависимости от спектрального состава параметры PPFD изменяются +/- 20%;

- каждой осветительной системе выдается технический паспорт.

  наименование стоимость 1 шт. кол-во кол. × цена 1 шт.
            
            
id: ((+id)), артикул: ((+vendor_code))
((+title))

((+price_single)) грн.

-      ((+quantity)) + ((+price_total)) грн.
      всего: ((+price)) грн.
В вашей корзине сейчас пусто :(
Самое время что то выбрать!