страница загружается

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИМІРЮВАТИ PPFD?

дата публікації: 2018-12-14 18:55:17

Якщо ви хочете дізнатися справжню інтенсивність світла лампи на певній площі вирощування (наприклад, 100 x 100 см2), важливо, щоб було взято даний середнє значення декількох вимірювань PPFD на певній висоті.

Освітлювальні компанії, які публікують PPFD тільки в центральній точці зони покриття, сильно переоцінюють справжню інтенсивність світла світильника. Одне вимір в центрі вимірюваної площі ще ні про що не говорить, тому що світлодіоди, як правило, найяскравіші в центральній точці і відбувається зменшення рівня освітлення до країв зони покриття.

Вимірювання PPFD повинні проводитися по всій площі зони освітлення з регулярними інтервалами, не залишаючи жодних «прогалин».

Багато виробників проводять «усереднені» вимірювання (менше, ніж повинні) по периметру зони покриття, що переоцінює більш яскравий центральний охоплення і не відображає справжні показники здебільшого корисної освітленій площі.

Малюнок 1: Приклад Не вірно усереднення вимірювань

Як ми бачимо з 17 вихідних чисел, які в даному випадку зібрали разом, щоб отримати «середній показник PAR», більше половини (9 з 17) були з центральної частини зони покриття світлодіодами.

Однак, якщо проводити вимірювання правильно, все повинно бути навпаки, більше половини (16 від загального числа 25) або 64% вимірювань, необхідно виконати по периметру зони освітленості. Це означає, що 64% освітленій площі, яку даний виробник обладнання покрив в своєму «усередненому показнику», було представлено менше ніж половиною вимірювань, які вони зробили, що в значній мірі роздуває «середній PAR», який вони гарантують споживачеві.

Цю оманливу практику недостатнього «усередненого» вимірювання периметра найчастіше використовують компанії, що випускають світлодіодне обладнання на матрицях COB, які фокусують світло в яскрава пляма під світильником. Це робить «середнє значення», яке вони отримують, надмірно представляє тільки центральну зону освітлення, не пояснюючи, що це далеко не основна частина заявленої освітленій площі.

Таким чином, можливо компанії прагнуть зробити свої світильники більш вражаючими на папері, при цьому ці пристрої не зможуть забезпечити достатній світло для більшості ваших рослин, розташованих за межами центрального радіусу!

Слід пам'ятати, що виробники освітлення можуть легко маніпулювати даними PPFD.

Щоб забезпечити отримання фактичних значень PPFD в певній галузі вирощування, виробник повинен оприлюднити наступну інформацію:

  • відстань вимірювання від джерела світла (вертикальне і горизонтальне);
  • кількість вимірювань, включених в середні показники і ставлення хв / макс).

Наша компанія завжди публікує середнє значення PPFD на певній площі вирощування при рекомендованої висоті установки для всіх наших LED-систем освітлення.

Відстань вимірювання від джерела світла (вертикальне і горизонтальне), кількість вимірювань, включених в середнє, і ставлення хв / макс).

Для довідки: Нижче представляємо наочний приклад достовірного і помилкового способу вимірювання значень PPFD. Фіолетові цифри вказують на те, що вимірювання відстані в дюймах було взято від центру світового сліду на всіх ділянках представленої корисної площі освітлення зазначеної зони. Далі всі параметри підсумовуються і усереднюються, і ми отримуємо по-справжньому вірне значення потужності потоку освітлювального приладу.

Малюнок 2: Правильний приклад вимірювання (100 усереднених показників)

Це вірний приклад вимірювання з 100 чисел, узятих окремо на кожній ділянці і в середньому становить 358 мкмоль / м2 / с (PPFD).

Для наочності порівняння, візьмемо 17 чисел для усереднення показників, як робить більшість виробників світлодіодного освітлення для рослинництва.

Малюнок 3: Чи не правильний приклад вимірювання (17 усереднених показників)

Це приклад вимірювання з 17 показань, взятих окремо на обраних ділянках і в середньому, становить 376 мкмоль / м2 / с (PPFD).

Як видно з прикладу, усредняя одні й ті-ж показники, але взяті на різних за кількістю ділянках, ми отримуємо приріст показників на 18 мкмоль / м2 / с (PPFD).

Усереднюючи показники при хибному вимірі, виходить зовсім інший параметр PPFD світлодіодного обладнання, який насправді не відповідає дійсності і використовується як недобросовісний маркетинговий хід.

Для світлодіодного обладнання LED Grow Systems, ми забезпечуємо точні середні вимірювання PPFD на кожен квадратний дюйм (см) по всій площі, від краю до краю, від кута до кута. Це єдиний вірний спосіб оцінити потужність освітлювального приладу тільки за параметрами PPFD, хоча спектр також має вирішальне значення при проведенні будь-якої оцінки перед ухваленням рішення про покупку освітлювального приладу для культивації рослин.

© Green Future. При копировании наших материалов обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

Последние публикации
21
лип
smart hydra
Гідропоніка - це метод вирощування рослин з використанням води і поживних речовин, не використовуючи грунт.
22
лют
СПЕКТРИ ФИТО-СВІТИЛЬНИКІВ Модельний ряд (LGS v.1) на базі діодів 3535
21
січ
як зробити правильний вибір
У даній публікації, ми розповімо Вам, як вибрати якісні фіто-світильники, на що варто звернути увагу і як уникнути підробок.
АВТОРИЗАЦИЯ
я хочу зарегистрироваться »
отправка сообщения
Спасибо!
Ваше сообщение отправленно нашему специалисту. Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Замовити зворотній дзвінок
Фотосинтетически активная радиация - PAR

Фотосинтетически активная радиация, или, сокращённо, ФАР (PAR) — часть доходящей до биоценозов солнечной радиации в диапазоне от 400 до 700 нм, используемая растениями для фотосинтеза. Этот участок спектра более или менее соответствует области видимого излучения.

Фотосинтетический фотонный поток — суммарное число фотонов, излучаемых в секунду в диапазоне длин волн от 400 до 700 нм (мкмоль/с). Иногда эту величину выражают в эйнштейнах, то есть, мкЭ м−2 с−1, хотя эта единица не является стандартной и её использование часто неоднозначно. PAR можно выражать в единицах энергии (интенсивность излучения, Ватт/м2); это актуально при рассмотрении баланса энергии фотосинтезирующих организмов, но поскольку фотосинтез является квантовым процессом, то в физиологии растений PAR чаще всего выражают в единицах PPFD.

на заметку:

- в зависимости от спектрального состава параметры PPFD изменяются +/- 20%;

- каждой осветительной системе выдается технический паспорт.

  наименование стоимость 1 шт. кол-во кол. × цена 1 шт.
            
            
id: ((+id)), артикул: ((+vendor_code))
((+title))

((+price_single)) грн.

-      ((+quantity)) + ((+price_total)) грн.
      всего: ((+price)) грн.
В вашей корзине сейчас пусто :(
Самое время что то выбрать!