страница загружается

ЯК ПОРІВНЯТИ ОСВІТЛЕННЯ?

дата публікації: 2018-10-14 17:33:01

LED vs. HPS

PAR - фотосинтетичний активне випромінювання, являє собою область електромагнітного спектру (від 400 до 700 нм), яка сприяє фотосинтезу.

PPF - фотосинтетичний потік фотонів, є критичною метрикою, яка говорить нам, скільки PAR випромінює джерело світла. PPF не вимірюються PAR в певному місці (наприклад, навіс вашого рослини), але він повідомляє вам, скільки фотонів в області PAR виходить з джерела світла кожну секунду.

ПРИМІТКА: якщо ви не знайомі з відмінностями між PAR, PPF і PPFD, спочатку прочитайте нашу статтю про метриках освітлення для садівництва, щоб отримати максимальну віддачу від цього матеріалу.

PPFD - щільність фотосинтетичного потоку фотонів, вимірює кількість фотонів в області PAR в певному місці (наприклад, кількість світла, що надходить на вершину вашого рослини) кожну секунду. Якщо у вас є PAR-метр, він повідомляє про вимірювання PPFD (мкмоль / м2 / с).

Ви повинні розуміти відмінності в цих показниках, перш ніж порівнювати різні системи освітлення для садівництва. Багато виробників розуміють, що для не знайомої споживача, це може бути заплутана тема. Тому недобросовісним компаніям дуже легко вводити в оману потенційних клієнтів з перебільшеними маркетинговими параметрами, що вводить в оману інформацією і показом обмеженого набору (або використання явно неправильних) показників. Однак, як тільки ви зрозумієте різницю в цих показниках, ви зможете з легкістю знехтувати «маркетингом» і «ажіотажем» і просто попросити виробників надати дані, необхідні для успішного порівняння освітлювальних приладів.

Щоб пояснити правильний метод оцінки системи освітлення для садівництва, давайте спочатку виділимо деякі з використовуваних сьогодні метрик, яких потрібно уникати:

ПРАВИЛО 1

Не використовуйте електричні вати для порівняння освітлювальних приладів для рослинництва!

ПРАВИЛО 2

Не використовуйте люмени для порівняння освітлювальних приладів для рослинництва!

ПРАВИЛО 3

Не дайте себе обдурити компанії, яка претендує на «чарівний спектр для росту рослин»

ПРАВИЛО 4

Не дивіться тільки на один вимір PPFD прямо під освітлювальним приладом!

ПРАВИЛО 5

Чи не зосереджуйтесь на потужності світлодіодів, які використовуються в світильнику (1 Вт, 3 Вт, 5 Вт і т.д.)

Загалом, якщо ви бачите компанію, яка використовує будь-який з перерахованих вище параметрів для просування своїх систем освітлення для зростання і розвитку рослин, тікайте і не озирайтеся назад. Жоден з цих показників, ні їх похідні, нічого не говорить про продуктивність системи освітлення для садівництва.

ПРАВИЛО 1: НЕ використовуйте ЕЛЕКТРИЧНІ ват ДЛЯ ПОРІВНЯННЯ GROW LIGHTS

Багато людей використовують загальну електричну потужність, долар / ватт або ват / квадратний метр для порівняння систем освітлення. Ці показники не приносять користі на 100%, але швидше за все призведуть до того, що споживач прийме рішення про покупку.

Навіщо? Просто тому, що так робить більшість! І це історично сформований стереотип при виборі системи освітлення.

Насправді електрику чи не вирощує рослини! Крім того, радіометричну ефективність (скільки світла випромінює прилад на ват електроенергії) може варіюватися до 200% серед популярних світлодіодних світильників на ринку сьогодні. Отже, оскільки світло, а не електрику, вирощує рослини, вам потрібно запитати, скільки світла випромінює світильник. Звучить просто, але 99,9% компаній, що займаються освітленням для садівництва, не рекламують цей показник. Замість цього вони зосереджуються на електричних ВАТ.

Навіщо? Оскільки дуже складно розробити ефективну систему освітлення (виміряну в мкмоль / Дж), яка забезпечує високий рівень освітленості, але дуже легко побудувати неефективну систему освітлення, яка споживає багато електроенергії.

Високоефективні світлодіоди, джерела живлення і оптика коштують дорожче, ніж менш ефективні компоненти, і багато виробників використовують компоненти більш низької якості для збільшення прибутку.

Пам'ятайте ... Ви не купуєте вати. Ви купуєте систему, яка забезпечує світло для вирощування ваших рослин, тому кількісний вимір світловіддачі і ефективності, з якою система виробляє цей світ, є критичним показником, який ви повинні використовувати для порівняння ефективності світлових рішень для садівництва.

ПРАВИЛО 2: НЕ використовуйте люмени ДЛЯ ПОРІВНЯННЯ

Це легко пояснити. Люмен - це оцінка того, наскільки яскраве світло сприймається людським оком. Однак, оскільки людський зір не корелює з темпами зростання фотосинтезу, загальна кількість люменів є мертвою метрикою. Як правило, якщо хтось намагається просувати люмен для систем освітлення садівництва, він не повинен продавати системи освітлення для рослин.

ПРАВИЛО 3: Не обманюйте «Чарівний спектр ЗРОСТАННЯ»

Багато наукові роботи підтвердили, що на всіх довжинах хвиль від 400 до 700 нм (типовий діапазон PAR) будуть рости рослини. Однак в Інтернеті широко поширений міф про те, що рослини не використовують зелене світло.

Багато компаній просувають свій «чарівний спектр зростання», публікуючи загальноприйняту діаграму спектра поглинання хлорофілу А і В. Збройні цієї діаграмою, вони згадують, що рослини зелені, тому рослини відображають зелене світло від джерела світла повного спектра. Ви чули це раніше? Аби не заглиблюватися в цю тему, важливо відзначити, що не існує магічного спектра, який дозволяв би світильника потужністю 50 Вт замінити пристосування потужністю 1000 Вт, оскільки в ньому використовуються тільки «довжини хвиль, в яких потребують рослини». Хоча рослини, безумовно, містять безліч пігментів і фоторецептори в усьому діапазоні PAR, ніщо не перевершить потреба в забезпеченні необхідного рівня світла (PPFD) для ваших рослин. Спектр надає дуже реальний вплив на розвиток рослин, але будьте обережні з компанією, яка витрачає занадто багато часу на обговорення свого спеціального спектру (особливо, якщо вони не витрачають рівні зусилля на публікацію своїх результатів вимірювань PAR).

Існує невеликий список компаній, які виробляють світлодіодні світильники комерційного рівня для індустрії професійного садівництва, і жодна з них не продає кількість світлодіодних «смуг» в своїх світильниках.

ПРАВИЛО 4: НЕ ДИВІТЬСЯ ТІЛЬКИ НА ОДНЕ ВИМІР PPFD

Якщо ви не вирощуєте невелика рослина прямо під своїм світильником, один вимір PPFD мало що вам скаже. Згрупувавши світлодіоди близько один до одного і використовуючи узкополосную оптику, виробнику дуже легко показати надзвичайно високі параметри PAR безпосередньо під приладом. Однак, якщо ви не вирощуєте тільки одну рослину в цьому точне місце, вам потрібно знати, скільки PAR розподіляється по всьому пологу. Оскільки більшість світлодіодних освітлювальних систем централизуют світлодіоди в невеликій займаній площі, ці системи, природно, створюють дуже високі рівні PPFD безпосередньо під світильником. Проте, ці рівні освітлення будуть значно знижуватися при переміщенні датчика PAR на невелику відстань від корпусу основного пристрою. Якщо ви вирощуєте на площі 1 х 1 м2, вам необхідно переглянути рівні PPFD по всій площі, щоб розрахувати середній рівень освітлення, який забезпечує освітлювальна система.

Якщо у вас було вимір тільки центральної точки, ви можете припустити, що прилад дуже потужний. Однак вам буде потрібно кілька вимірів в області зростання 1 × 1 м2, щоб обчислити середню кількість PAR, яке забезпечується приладом освітлення. Однорідність світла по всій площі вирощування сильно варіюється від пристрою до пристрою, і на жаль, більшість виробників не публікують повні карти PAR.

Легко забезпечити високі параметри PPFD безпосередньо під приладом, але для отримання високих (і рівномірних) значень PPFD по всьому куполу, потрібно дуже потужний і добре продуманий джерело світла.

ПРАВИЛО 5: НЕ фокусується на ПОТУЖНОСТІ світлодіодів

Чи використовуєте ви світлодіоди 1 Вт, 3 Вт, 5 Вт або 10 Вт? Нам часто задають це питання, але потужність світлодіода не скаже вам нічого істотного про продуктивність системи освітлення. Оскільки ефективність світлодіодів і світильників сильно варіюється, потужність світлодіодів не є значимим показником. Пам'ятайте, що світлодіодна потужність є системним входом, і виробники піклуються про параметри на виході системи. Отже, світлодіодна потужність нічого не говорить нам про здатність системи доставляти світло на рослини.

Як простий аналогії, світлодіод всередині системи освітлення еквівалентний двигуну в автомобілі. Сама по собі потужність двигуна не говорить про те, як швидко машина буде рухатися. З'єднайте двигун високої потужності з погано спроектованої трансмісією, і машина не буде їхати дуже швидко. Отже, що стосується водія? Відповідні показники для автомобіля пов'язані із загальною продуктивністю, наприклад, час 0-60 км на годину, максимальна швидкість і кілометри на літр. Будь-яке посилання на компонент всередині автомобіля не має відношення до водія.

Та ж ситуація і з системами освітлення. Кількість світла, що доставляється в вашу зону вирощування (PPFD), споживання електроенергії та схема розподілу світла є важливими показниками, на які слід звернути увагу. Тому попросіть додаткову інформацію, якщо виробник в своєму анонсі хоче зосередитися виключно на типі використовуваного ним світлодіода.

ПРИМІТКА: оскільки якість світлодіодів варіюється в дуже широких межах, важливо знати марку світлодіодів, які використовуються в системі освітлення. Існує кілька виробників світлодіодів світового класу, тому обов'язково дізнайтеся, які марки світлодіодів використовуються в системі освітлення. Припускаючи, що виробник світильників розробив надійну конструкцію світильника, світлодіоди більш високої якості повинні працювати довше, якщо вони не перевантажені для досягнення більш високих рівнів освітленості.

Знову ж таки, ви купуєте світло, щоб вирощувати і розвивати свої рослини. На нашу думку, ви хочете купити систему освітлення, яка забезпечує необхідну кількість світла для ваших рослин за найнижчою первісної вартості, споживаючи при цьому найменшу кількість електроенергії.

Попросіть виробника світильника надати наступні дані: PPF, вхідні потужності і карти PPFD для передбачуваної зони покриття. За допомогою цієї інформації ви можете розрахувати: PPF / $, мкмоль / Дж, схеми розподілу світла і рівні однорідності.

Якщо у вас є які-небудь питання про цей процес, не соромтеся зв'язатися з нами в соціальних мережах або зателефонуйте нам по телефону.

Для отримання додаткової інформації про порівняння світлодіодних систем для різних застосувань, прочитайте наші додаткові публікації.

© Green Future. При копировании наших материалов обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

Последние публикации
21
лип
smart hydra
Гідропоніка - це метод вирощування рослин з використанням води і поживних речовин, не використовуючи грунт.
22
лют
СПЕКТРИ ФИТО-СВІТИЛЬНИКІВ Модельний ряд (LGS v.1) на базі діодів 3535
21
січ
як зробити правильний вибір
У даній публікації, ми розповімо Вам, як вибрати якісні фіто-світильники, на що варто звернути увагу і як уникнути підробок.
АВТОРИЗАЦИЯ
я хочу зарегистрироваться »
отправка сообщения
Спасибо!
Ваше сообщение отправленно нашему специалисту. Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Замовити зворотній дзвінок
Фотосинтетически активная радиация - PAR

Фотосинтетически активная радиация, или, сокращённо, ФАР (PAR) — часть доходящей до биоценозов солнечной радиации в диапазоне от 400 до 700 нм, используемая растениями для фотосинтеза. Этот участок спектра более или менее соответствует области видимого излучения.

Фотосинтетический фотонный поток — суммарное число фотонов, излучаемых в секунду в диапазоне длин волн от 400 до 700 нм (мкмоль/с). Иногда эту величину выражают в эйнштейнах, то есть, мкЭ м−2 с−1, хотя эта единица не является стандартной и её использование часто неоднозначно. PAR можно выражать в единицах энергии (интенсивность излучения, Ватт/м2); это актуально при рассмотрении баланса энергии фотосинтезирующих организмов, но поскольку фотосинтез является квантовым процессом, то в физиологии растений PAR чаще всего выражают в единицах PPFD.

на заметку:

- в зависимости от спектрального состава параметры PPFD изменяются +/- 20%;

- каждой осветительной системе выдается технический паспорт.

  наименование стоимость 1 шт. кол-во кол. × цена 1 шт.
            
            
id: ((+id)), артикул: ((+vendor_code))
((+title))

((+price_single)) грн.

-      ((+quantity)) + ((+price_total)) грн.
      всего: ((+price)) грн.
В вашей корзине сейчас пусто :(
Самое время что то выбрать!