страница загружается

чи використовують рослини зелене світло?

дата публікації: 2018-11-03 10:33:09

Спектр поглинання - Спектр дії

Коли більшість людей думають про те, які світлодіоди використовуються для освітлення рослин, перше, що спадає на думку - це пурпурне світіння, що випромінюється світильником, що складається з червоного і синього діодів. Це фіолетове світіння може бути галузевим стандартом для світлодіодів в системах освітлення для рослин.

Але чи замислювалися ви коли-небудь, чому червоні і сині діоди історично були кращими напівпровідниками для виробників освітлення?

Багато виробників посилаються на спектр поглинання хлорофілу А і В (який досягає піку в синьою і червоною областях електромагнітного спектра) в якості основної причини для забезпечення фіолетового спектру (рис. 1).

Малюнок 1: Спектр поглинання хлорофілу А і В

На перший погляд це здається цілком законним, оскільки хлорофіл, врешті-решт, стимулює фотосинтез. Але чи розглядали ви питання про те, як вимірюється спектр поглинання хлорофілу? Крім того, розглядали ви, якщо спектр поглинання хлорофілу безпосередньо пов'язаний з фотосинтезом і зростанням рослин, і що станеться, якщо ви націлюєтеся тільки на єдиний пігмент і нехтуєте іншими пігментами, відповідальними за ріст і розвиток рослин?

У цій статті будуть обговорюватися відмінності між спектром поглинання і спектром дії, і буде розвіяний міф про те, що «рослини не використовують зелене світло» для стимулювання свого зростання і розвитку.

СПЕКТР ДІЇ

Спектр дії фотосинтезу був створений на основі досліджень, проведених в 1970-х роках доктором McCree і Inada, і ця робота була фундаментальною для визначення діапазону фотосинтетичний активній радіації (PAR). До цього дослідження, було проведено дуже мало роботи, щоб визначити, як змінюються довжини хвиль світла впливають на фотосинтез і ріст рослин. Ці дослідники використовували фільтри для створення монохроматичних діапазонів хвиль для визначення впливу світлових спектрів на фотосинтез окремих листів з використанням асиміляційної камери.

Якщо ви подивіться на (рис. 2), ви помітите, що рослини дійсно досить ефективно використовують зелене світло для фотосинтезу.

Малюнок 2. Спектр дії фотосинтезу (крива Мак Кри)

Так чому ж існує різниця між спектром поглинання і спектром дії, якщо за фотосинтез відповідає хлорофіл? Відповідь проста: хлорофіли - не єдині фоторецептори, які відповідають за фотосинтез.

Існують інші типи фоторецепторів (в основному, каротиноїди), які також сприяють фотосинтезу, і завдяки використанню вузькосмугових червоних / синіх світлодіодів в умовах освітлення з єдиним джерелом, ці пігменти не можуть оптимізувати свої можливості збору світла. Крім того, слід зазначити, що зелене світло дійсно сприяє фотосинтезу в хлорофілу, причому досить ефективно.

Недавні дослідження показали, що зелене світло здатний проникати глибше в поверхні листа, щоб стимулювати фотосинтез в хлоропласті, розташованому в нижній поверхні листа, фактично більш ефективно, ніж червоне світло при високому PPFD.

У міру збільшення PPFD світлова енергія, яка поглинається у верхніх хлоропластах, має тенденцію розсіюватися у вигляді тепла, в той час як проникає зелене світло підсилює фотосинтез за рахунок збудження хлоропластів, розташованих глибоко в мезофіл. Крім того, зелене світло проникає через поверхні листя набагато краще, ніж червоний або синій світло, щоб досягти нижніх поверхонь навісу, що надзвичайно важливо в технологіях виробництва щільного навісу, які поширені в сільському господарстві з контрольованим середовищем.

(вставити посилання на скачування файлу PDF Зелений спектр)

ВИСНОВОК

Отже, що все це означає для виробника? Хоча ми все ще перебуваємо на ранніх стадіях розуміння того, як рослини використовують світло, і ми все ще працюємо над тим, щоб зрозуміти, як різні фоторецептори функціонують і взаємодіють один з одним, суть в тому, що рослини дійсно використовують зелене світло.

Якщо ваша система освітлення для садівництва забезпечує спектр, який не враховує фоторецептори, які поглинають світло в області 500-600 нм (особливо в системах освітлення з єдиним джерелом), ви не зможете оптимізувати свою середу для вирощування.

Натисніть тут, якщо ви хочете дізнатися більше про спектрах, які ProGrowTech включає в свої освітлювальні прилади.

© Green Future. При копировании наших материалов обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

Последние публикации
21
лип
smart hydra
Гідропоніка - це метод вирощування рослин з використанням води і поживних речовин, не використовуючи грунт.
22
лют
СПЕКТРИ ФИТО-СВІТИЛЬНИКІВ Модельний ряд (LGS v.1) на базі діодів 3535
21
січ
як зробити правильний вибір
У даній публікації, ми розповімо Вам, як вибрати якісні фіто-світильники, на що варто звернути увагу і як уникнути підробок.
АВТОРИЗАЦИЯ
я хочу зарегистрироваться »
отправка сообщения
Спасибо!
Ваше сообщение отправленно нашему специалисту. Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Замовити зворотній дзвінок
Фотосинтетически активная радиация - PAR

Фотосинтетически активная радиация, или, сокращённо, ФАР (PAR) — часть доходящей до биоценозов солнечной радиации в диапазоне от 400 до 700 нм, используемая растениями для фотосинтеза. Этот участок спектра более или менее соответствует области видимого излучения.

Фотосинтетический фотонный поток — суммарное число фотонов, излучаемых в секунду в диапазоне длин волн от 400 до 700 нм (мкмоль/с). Иногда эту величину выражают в эйнштейнах, то есть, мкЭ м−2 с−1, хотя эта единица не является стандартной и её использование часто неоднозначно. PAR можно выражать в единицах энергии (интенсивность излучения, Ватт/м2); это актуально при рассмотрении баланса энергии фотосинтезирующих организмов, но поскольку фотосинтез является квантовым процессом, то в физиологии растений PAR чаще всего выражают в единицах PPFD.

на заметку:

- в зависимости от спектрального состава параметры PPFD изменяются +/- 20%;

- каждой осветительной системе выдается технический паспорт.

  наименование стоимость 1 шт. кол-во кол. × цена 1 шт.
            
            
id: ((+id)), артикул: ((+vendor_code))
((+title))

((+price_single)) грн.

-      ((+quantity)) + ((+price_total)) грн.
      всего: ((+price)) грн.
В вашей корзине сейчас пусто :(
Самое время что то выбрать!